Nerhan Tekstil;

Bünyesinde bulunan 3000 iğ kapasiteli RPR ve RATTİ markalı iplik büküm makineleri ve LEZZENİ marka aktarma makineleri parkuruyla,50 Denyeden 300 Denyeye,Polyester (FDY,DTY) ya da Floş ipliklerinin 50-2500 Tur (TM) aralığında aylık 120-150 Ton fason iplik büküm kapasitesine sahiptir.

Firmamızdamüşteri isteği doğrultusunda gerçekleşen işlemler;

Müşterilerimizden firmamıza gelen Polyester(FDY,DTY) veya Floş iplikler öncelikle Lezzeni marka aktarma makinelerinde kopslara aktarılıp iplik büküm makineleri için iplik büküm işlemine hazır hale getirilmektedir. İplik büküm makinerleimizde, aktarma bölümünden kopslar üzerinde gelen polyester veya floş ipliklerinin hassasiyeti göz önünde bulundurularak müşteri isteği doğrultusundaki turlarda iplik büküm işlemi yapılmaktadır.

İplik büküm işlemi yapıldıktan sonra, büküm makinesinden 2.5-3kg bobinler halinde çıkan iplikler teker teker göz kontrolünün ardından fikseleme işlemine tabi tutulup kalite kontrol ve paketleme bölümümüze sevk edilmektedir.

Firmamızda düz iplik bükümün yanı sıra;

İplik boya yapan firmaların ihtiyacına göre ön aktarmasız bobin boya yapılabilmesi için delikli bobine yumuşak sarım yapılmaktadır. Bu işlemde amaç;

* Yumuşak sarım ile bobinlerin orta ve kenar yumuşaklığı aynı olduğundan boya işlemi sonrasında oluşan abraj(boya sorunu)sorununu önlemek.
* Bobin boya öncesindeki ön aktarma işlemini ortadan kaldırarak firmalara yüklenen maliyetleri düşürmek.